A je tu Referendum

Autor: MArtin Simurda | 6.2.2015 o 15:25 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  738x

Prečo som nepodpísal petíciu za referendum, ale zúčastním sa ho.

Prečo som nepodpísal petíciu za referendum?

 

V čase, keď sa zbierali podpisy pod referendum som sa niekoľkokrát stretol s možnosťou ju podpísať. Vždy som sa zastavil a dlhšie premýšľal, ale nakoniec som petíciu nepodpísal. Prezentované dôvody na jeho vyhlásenie neboli pre mňa postačujúce. Počul a čítal som veľa o hrôzach gender ideológie či strachu z nárastu  tzv. LGBT aktivít či obáv zo snáh posilnenia ich práv. A to mal byť  dôvod?

Nepatrím k zástancom ani Gender ani LGBT určite je tam veľa dôvodov na zamyslenie nad tým, čo požadujú, ale stále však nevidím nebezpečenstvo ba až hrozbu, ktorú prinášajú.

Dokonca to, že sa o týchto veciach hovorí viac, je do istej miery spôsobené práve západnou kresťanskou kultúrou.

Zamyslime sa. Nevychovávame aj my naše deti v tolerancii k akýmkoľvek menšinám? Či nie je dnes už otec vo výchove detí či starostlivosti o ne pomaly na úrovni matky, možno s výnimkou dojčenia. A nič z toho nie je zlé, dokonca si myslím, že sú to hodnoty, ktoré pramenia z kresťanskej náuky. A tak aj napriek neustálej snahe vidieť „ bubáka“ v gender či LGBT sa mi zdá, že by mal u ľudí prevládnuť zdravý rozum. A myslím si, že väčšina politikov Európy či na Slovensku zdravý rozum má, takže neverím v existenciu čierneho scenára sodomistickej Európy.

 

Prečo sa zúčastním referenda.

 

Referendum je na Slovensku mierne sprofanovaný inštitút zastupiteľskej demokracie. Každopádne je to ústavný, legitímny a mierumilovný spôsob vyjadrenia sa k problematike, ktorá trápi istú skupinu občanov. Jeho vyhláseniu predchádza vyzbieranie 400 tisíc podpisov. Preto ako občan mám povinnosť ísť vyjadriť svoj názor, či s jeho vyhlásením súhlasím alebo nie. V konečnom dôsledku je to otázka kresťanskej morálky a tam ma platiť nech tvoje ANO je ANO a tvoje NIE nech je NIE. Som presvedčený, že v tejto veci odpovedám akoby sa ma pýtal sám BOH a ja mu chcem odpovedať.

 

Prečo by sa referenda mali zúčastniť  všetci

 

Veľmi sa mi nepáči, že ľudia sú vyzývaný k neúčasti na referende. Dokonca sa mi zdá že niektorý si myslia, že neúspešné referendum bude ich víťazstvo. Pani a Dámy a aj politici to je veľký omyl.  Nielen že je to podľa mňa pohŕdaním tejto inštitúcie a nikdy už nik nebude mat snahu to zmeniť, lebo vždy bude niekto môcť povedať, však netreba isť na referendum, veď aj vtedy iný vyžívali na neúčasť. A preto je povinnosťou aj tých čo chcú odpovedať v referende NIE, postaviť sa k tomu chlapsky a isť a využiť toto ústavné pravo a povedať NIE. A skôr ako opíjať sa klamlivou predstavou, že neúspešné referendum je vlastne víťazstvo odpovede NIE.

 

A na záver

Som katolík a nesúhlasím s tým, že nás strašia bubákom liberalizmu či dokonca Sodomie. Som presvedčený o tom, že Západ  je stále najlepším miestom na život, pre slobodu človeka aj  jeho náboženského presvedčenia. A stále je to najlepšie miesto pre život rodiny a výchovy deti v nej.

A zdá sa mi, že akosi strácame vieru v nás samých a je mi ľúto, že tato beznádej vychádza z tých ktorý by ju mali šíriť.

A ako katolík sa pred referendom modlím:“ Otče nie moja ale tvoja vola nech sa stane“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o amnestiách má Ústavný súd posledné dni.


Už ste čítali?